Vyhláškou omezující noční provoz Praha 1 pokračuje ve své snaze zklidnit noční provoz v centru hlavního města. Po důkladném politickém projednání byla dokončena vyhláška zakazující v době od 22:00 do 6:00 vjezd do části Starého Města kolem Pařížské ulice.

Dokument bude nyní vyvěšen na úřední desce první městské části, aby se k němu mohla vyjádřit veřejnost. ‚‚Smysl vyhlášky spočívá ve změně dopravního značení v ulicích Králodvorská, Dlouhá, Soukenická, Kozí, Pařížská, Břehová, Revoluční, Dvořákovo nábřeží a 17. listopadu, jejímž zavedením bude zklidněna stěžejní část Starého Města. Vyhláška se bude týkat všech motorových vozidel s výjimkou dopravní obsluhy,“ uvedla starostka první městské části Terezie Radoměřská. ‚‚Cílem opatření je snížit hluk v nočních hodinách, na který si obyvatelé této rezidenční oblasti dlouhodobě stěžují,“ dodala.

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda k návrhu vyhlášky sdělil: „Omezení vjezdu do určité části Prahy musí být konzultováno s ostatními městskými částmi a musí na něm panovat všeobecná shoda.“

Noční zákaz vjezdu do části centra už první městská část zavedla loni v listopadu, odbor pozemních komunikací a drah Hlavního města Prahy jej však zrušil. ‚‚Nyní jsme návrh s magistrátem předem projednali a následně upravili podle jeho připomínek,“ potvrdil radní Prahy 1 pro dopravu Vojtěch Ryvola. ‚‚Jednalo se  spíše o formální změny, v principu se jedná o stejné opatření, jako bylo to loňské,“ uzavřel radní s tím, že s ohledem na všechny lhůty a případná odvolání by vyhláška měla začít platit nejpozději v polovině letošního roku.