Až do 8. listopadu (denně od 9 do 17 hodin) můžete v prostorách hotelu InterContinental navštívit nově otevřené infocentrum. Všichni zájemci se zde seznámí s budoucí podobou hotelu, který čeká rekonstrukce, ale hlavně přilehlé oblasti, jež projde revitalizací. Rekonstrukce hotelu a revitalizace jeho okolí, nesoucí název Staroměstská brána, by měly být hotové do 1. ledna 2023.

Projekt infocentra je součástí participace, do které jsou kromě odborné veřejnosti zapojeni i místní občané. Každý den jsou proto v infocentru k dispozici zástupci architektonické kanceláře, kteří zájemce seznamují s navrhovanou podobou rekonstrukce hotelu, náměstí Miloše Formana a náměstí Curieových.

V lokalitě by měl vzniknout kvalitní veřejný prostor a náměstí Miloše Formana by mělo konečně být funkčním celkem pro využití občany. Změnit by se měl technický parter – vjezd do garáží, nově budou vybudovány lavičky, vodní prvek a prostupný prostor. Na náměstí Miloše Formana vyroste také nová budova, u které už Praha 1 s investorem dojednala redukci o dvě nadzemní patra.

„Vážíme si toho, že je někdo ochoten investovat do proměny tohoto místa, jehož současná podoba Prahu 1 netěší, a že zároveň takto transparentním způsobem komunikuje s odbornou i širokou veřejností. Samozřejmě nás dál bude kromě veřejnosti zajímat názor památkové péče a dalších dotčených institucí,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma.

V infocentru si návštěvníci mohou prohlédnout vizualizaci současného stavu a návrhu změn a zároveň je zde připraven dotazník, díky kterému se tak mohou k projektu Staroměstská brána vyjádřit a ovlivnit podobu jeho další realizace.