Dětské hřiště Za Haštalem je malebné a přitom skryté. Oblíbily si ho jak děti a jejich rodiče, tak pěstitelé na místní komunitní zahradě. Postupem času se ale dostalo do nevyhovujícího stavu, navíc rozrůstající komunitní zahradu nešlo udržovat v těsné blízkosti prolézaček a míst, kde si hrají děti. Už delší čas byla proto připravovaná celková revitalizace.

Jejím cílem je zachovat pěstování v truhlících, ale zároveň učinit hřiště modernější, bezpečnější a dětem vstřícnější. V průběhu roku 2021 se radní Richard Bureš a místostarostka Eva Špačková, do jejichž kompetencí hřiště spadá, věnovali názorům a nápadům místních, aby konečná podoba rekonstrukce vyšla vstříc většině požadavků místní komunity.

Plán konečné podoby hřiště je nyní hotov. Bude tu více místa k sezení pro rodiče i návštěvníky včetně posezení ve stínu a pod stříškou. Přibude zeleně a trávy, povrch bude jednolitý a bezpečný. Bude i více herních prvků, větší pískoviště a nová jízdní dráha. Historické pítko bude zachováno. Dominantou hřiště bude nové mlžítko ve tvaru ježka v kleci, čímž se připomenou Stínadla z knih Jaroslava Foglara.

Na své si přijdou i pěstitelé – v jedné části hřiště budou připraveny stupňovité truhlíky, záhon a další místa pro pěstování. K dispozici bude také závlaha a kompostovací box. Navíc půdu i závlahu poskytne a bude obnovovat radnice pro pěstitele zdarma. Celková plocha pro pěstování oproti původnímu stavu vzroste – přibudou i truhlíky podél vnitřní zdi hřiště. Problémem je časový harmonogram – sousední školka potřebuje kompletní zásah a rekonstrukci své obvodové zdi. Ta musí proběhnout dříve, než dojde k rekonstrukci samotného hřiště. Nemá smysl hřiště zavírat nebo bránit pěstitelům, aby kvůli tomuto technickému problému přišli o svou úrodu. Proto byly v dubnu vybudovány pouze nové pěstitelské konstrukce a hřiště si na svou finální podobu ještě několik měsíců počká. Rozhodně je na co se těšit!