Školy na Praze 1 jsou od 14. října nařízením vlády uzavřeny. Starosta Petr Hejma a místostarostka pro školství Eva Špačková napsali rodičům našich školáků dopis, kde shrnují, co ze současné situace vyplývá a čeho se není třeba obávat. Dopis je v současnosti distribuován rodičům skrze školy, jeho znění zveřejňujeme i zde na webových stránkách.

Vážení rodiče,

velmi nás mrzí, že díky novému rozhodnutí vlády o zpřísnění opatření v rámci boje proti koronaviru musí naše základní školy od 14. října přejít na distanční výuku, a to včetně dětí z prvního stupně. Chceme vás ale ujistit, že se budeme všichni maximálně snažit, aby vás tato forma vyučování co nejméně zatěžovala a aby vše bylo ze strany škol zabezpečeno.

V tomto směru jsme s řediteli námi zřizovaných škol, s nimiž jsme v pravidelném kontaktu, vše podrobně prodiskutovali a byli jsme ubezpečeni, že online výuka bude probíhat každý den, aby zejména ti nejmenší školáci nepřišli o kontakt s paní učitelkou a s ostatními kamarády.

Mnoha rodinám může samozřejmě online výuka přinést komplikace, zejména pak těm, které doma mají více školáků a z pochopitelných důvodů nemají pro každého z nich vlastní počítač. Naše radnice se proto spolu se svými školami vynasnaží, aby v případě potřeby byla těmto rodinám zajištěna nezbytná technická podpora. Školy jsme pověřili, aby zmapovaly situaci jednotlivých žáků a ve spolupráci s námi poskytly potřebnou pomoc.

Mateřské školy Praha 1 zavírat neplánuje. Naopak jsme připraveni postarat se o předškoláky i školáky z rodin lékařů, zdravotních sester a dalších pracovníků Integrovaného záchranného systému, aby tyto důležité profese mohly i nadále v první linii pomáhat v boji s pandemií.

V případě jakýchkoliv dotazů a problémů se neváhejte obracet na vedení svých škol.

Z vlastních rodinných zkušeností dobře víme, že následující týdny budou pro vás velmi náročné. Věříme však, že ředitelé a učitelé našich škol vše s vašimi dětmi v rámci distanční výuky zvládnou, a to s co nejmenší zátěží pro chod vašich rodin. Přesto pochopitelně budeme potřebovat i vaši spolupráci, za kterou vám — spolu s vaší trpělivostí a pochopením — předem velmi děkujeme. Jsme si jisti, že společně to zvládneme.

Ing. Petr Hejma, starosta MČ Praha 1
Mgr. Eva Špačková, místostarostka pro školství

Dopis ke stažení – PDF