Už dvanáctý ročník Hasičského bálu, který kapelník vystupující skupiny Evergreen Pavel Šork označil za setkání lidí, kteří něco pro Prahu 1 dělají, hostila v sobotu Malostranská beseda.

A jeho slova hned na úvod potvrdil i starosta Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Vladimír Krištof: „Hasiči z Prahy 1 se za léta své práce a existence stali symbolem lidí, kteří jsou své městské části připraveni kdykoliv okamžitě pomoct.“

Naše hasiče vyzdvihla i starostka Prahy 1. „Jsme jedna z mála městských částí s vlastní hasičskou jednotkou, navíc velmi dobře vybavenou a s velmi dobrým výcvikem. A nutno dodat, že nám to ostatní části Prahy závidí, což není divu, a my jsme zase moc rádi, že své hasiče máme – kvůli drobným zásahům i těm velmi důležitým. Ohni zmar!“ pozdravila účastníky Hasičského bálu starostka první městské části a vrchní velitelka dobrovolných hasičů Terezie Radoměřská.

Hasičský bál byl tradičně plný skvělé muziky a příjemné atmosféry setkání hasičů a jejich příznivců. A nechyběla samozřejmě ani tombola, která v Malostranské besedě – na rozdíl od legendárního filmu – vždy zůstává po celý večer netknutá. A i letos bylo opravdu z čeho vybírat. Na vítěze čekaly například velký věnec buřtů, tlačenka, vouchery na dobroty i plastickou depilaci, poukaz na privátní plavbu elektrolodí i do restaurace, vstupenky do divadla anebo košík uzenin.

Tak ohni zmar!