Je tady advent a s ním pohádky, těšení se na Vánoce a dárky, všude rozzářené stromy a svíčky na věncích… A Žofín – pohádkový palác uprostřed řeky, lákající děti i dospělé. Tak proč toho nevyužít? Třeba hned o první adventní neděli, zvlášť když je připraveno tolik her a soutěží a Michal Nesvadba.

 Tvůrčí dílny, kde mohly děti napsat dopis Ježíškovi, vyrobit krabicový betlém, adventní věnec, řetěz na vánoční strom, přáníčko, tašku, svíčky nebo ozdoby. Ale také vánoční líčení, stolní hry, malování na obličej, vánoční účesy a povídání o knížkách s Městskou knihovnou. A tradiční bohatá tombola.

To všechno – spolu s Michalem Nesvadbou – čekalo na děti a jejich rodiče a prarodiče v nádherných prostorech paláce Žofín, kam je na předvánoční odpoledne pozvala Městská část Praha 1. „Děti ve školách si mi stěžovaly, že na Žofíně se pořád něco koná pro nás dospěláky, a na děti se moc nedostane. My sem sice děti poměrně často zveme na pěkné akce, ale dospělí, co se dá dělat, vedou, a tak jsme to dnes trochu napravili,“ prohlásil s úsměvem starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se přišel na tu skvělou zábavu osobně podívat.

Hlavním organizátorem předvánočního odpoledne byl radní Prahy 1 pro kulturu, sport a zahraniční vztahy Filip Kračman. „Začíná advent a Štědrý den se nezadržitelně blíží a Žofín je určitě tím správným pohádkovým místem pro předvánoční setkání s vynikajícími dětskými soubory, spoustou tvoření i soutěžení a hlavně s Michalem Nesvadbou a Františkem,“ řekl Filip Kračman, který poděkoval všem dětem, jež přišly, i dětem z Dětského pěveckého sboru Rolnička a Folklorního souboru Lučinka, které zase přispěly k vynikající zábavě a nádhernému zahájení letošního adventu v Praze 1.

Pozvánky na další adventní akce naleznete ZDE.