Lodí na Divoký západ se vypravili senioři z Prahy 1 na zatím poslední z plaveb, které pro ně Městská část Praha 1 pravidelně každý měsíc organizuje. Na náplavku u Františka jich dorazila necelá stovka, mnozí z nich náležitě ve stylu country, a na lodi už na ně kromě hlavní pořadatelky Šárky Táborské čekala kapela stylově oblečená, se stylovým repertoárem a stylovým názvem – Staří šediví psi.

Ranní slunce a trochu ospalá atmosféra přístaviště, doprovázená vůní a šuměním vody, vytvořily krásnou a typickou kulisu pro letní výlet, a když jste zavřeli oči, bylo to jak u moře. A když do toho zazněly písně, bez nichž se žádné správné posezení u táboráku neobejde, byla to letní idyla, jak má být.

„Stetsony a další doplňky ostrých mužů a odolných žen z Divokého západu byly vítány, a přestože jsem sem tam zahlédla kolt proklatě nízko, celá plavba proběhla tradičně v pohodě a za dobré nálady,“ ocenila Šárka Táborská, tradiční průvodkyně a na souši předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku.

K dobré náladě vydatně přispěli jak sami výletníci, tak samozřejmě i kapela, která se do toho navzdory svému názvu poctivě a energicky „opřela“ hned od začátku a nabídla nesmrtelné songy jako Blues folsomské věznice, Nádraží, Náklaďák či Rovnou, které správný westman, tramp či táborník zná od dětství.

K tradiční pohodě patří klidná plavba, jedinečné pohledy z řeky, ale také tombola a bezplatné občerstvení. V tombole se tentokrát kromě jiných položek objevily například krásné knihy Velkolepá sídla středních Čech, Vaše Dana Medřická od Bohumily Spisarové a Václava Vydry, Všenáprava obrazem od Jiřího Všetečky a Pražští skalníci, kameníci a sochaři spisovatele, kulturního mecenáše a seniora z Prahy 1 Václava Rybaříka.

Jak nás upozornila Šárka Táborská, seniorské plavby se uskuteční i během letních prázdnin. Červencová plavba zamíří do ZOO a zvána jsou i vnoučata a pravnoučata, srpnová plavba bude ve znamení hvězd a jedna hvězda – Miroslav Řehoř ze SuperStar – bude přímo na lodi. V září pak na výletníky čeká noční plavba.

Všechny potřebné informace budou postupně zveřejňovány na www.praha1.cz