Zastupitelé Prahy 1 schválili projekt s názvem Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších obyvatel. 

„Pilotní fáze projektu využije veřejné prostředky Prahy 1 ve výši 2 milionů korun, které prostřednictvím kreditů ve výši 1 000 korun rozdělí 2 000 obyvatelů naší městské části. Obyvatelé pak budou své kredity při nákupech v provozovnách zaregistrovaných do projektu využívat tak, že pokud například bude jejich útrata činit 100 korun, 50 korun zaplatí ze svého a 50 uhradí pomocí kreditu,“ popsal radní pro podporu podnikání Prahy 1 Karel Grabein Procházka.

Pilotní fáze projektu podle něj proběhne v období od května do konce června a ověří celkové nastavení jednotlivých parametrů. „Cíle projektu, tedy i jeho pilotní fáze jsou jasné – podpora jednotlivých provozoven, udržení a posílení koupěschopnosti obyvatel Prahy 1 a zároveň zmapování, které zboží, které služby a kde obyvatelé vyhledávají,“ popsal Karel Grabein Procházka, podle něhož má radnice zájem hlavně o podporu provozoven ze sítě tzv. občanské vybavenosti.

Corrency, unikátní projekt na oživení lokální ekonomiky, byl poprvé otestován na jaře 2021 v Kyjově.

Autorem systému Corrency je internetový podnikatel, inovátor finančního sektoru a spoluautor první elektronické peněženky v Evropě Pepe Rafaj. Jeho spolupracovníkem je spoluzakladatel finanční společnosti Fincentrum Petr Stuchlík.

Od 18. března byla spuštěna předběžná registrace zájemců z řad obyvatel i jednotlivých provozoven. Formulář je dostupný na linku: praha1.corrency.cz. Registrovaní zájemci pak budou včas informováni o spuštění finální registrace pro pilotní fázi projektu Corrency, a to prostřednictvím e-mailu či SMS, pokud vyplní i telefonní číslo.

Aktuality

PRAHA 1 PŘIJALA CORRENCY – NÁSTROJ PRO PODPORU OBČANŮ A OŽIVENÍ MÍSTNÍ EKONOMIKY

CHCETE SE ZAPOJIT DO PROJEKTU CORRENCY?