Prázdniny jsou tu! Stejně jako po celé republice se dnes předávala vysvědčení i v Praze 1. Na základní škole Brána jazyků ve Vojtěšské ulici bylo samotné předávání ještě o něco speciálnější. První třídu zde navštívila starostka městské části Terezie Radoměřská společně s místostarostou Davidem Bodečkem.

Nejednalo se ovšem o běžnou návštěvu. Důvodem proč delegace z Prahy 1 zavítala právě sem, byl čin jednoho z žáků. Čin, který si zaslouží obrovskou pochvalu. Mladý Adam totiž v minulých dnech pomohl kamarádovi v nesnázích, když ho vytáhl z vody. S touto odvážnou akcí se Adam nijak nechlubil a zmínil ji jen mimoděk.

Nechat tuto odvážnou akci bez povšimnutí by však byla velká chyba, a proto se o ní třídní učitelka Adama zmínila Davidu Bodečkovi. (Úprava red. po mýlce, 3. července 2023). Ten následně celý slavnostní akt zorganizoval. „Jsem rád, že tu mohu dnes mezi vámi být. Takový čin musíme řádně ocenit. Proto jsem mezi vás přivedl i starostku Prahy 1 Terezii Radoměřskou,” vzkázal prvňáčkům Bodeček.

Před starostkou její kolega celou akci utajoval. „Věděla jsem akorát, že půjdeme na předávání vysvědčení. O to více mě překvapuje to, jak odvážné a dobrosrdečné děti máme. Není to samozřejmost a vychází to z rodinného zázemí. Proto děkuji nejen Adamovi, ale i jeho rodičům,” prohlásila Terezie Radoměřská.

Adam si tak dnes díky své statečnosti a ochotě pomoci člověku v nesnázích odnáší nejen výborné vysvědčení, ale také ocenění a spoustu darů od nejvyššího vedení Prahy 1.