Kouzelníky a kouzelnice, čaroděje a čarodějnice, smrťáky a smrtky a sem tam nějakého upíra i vílu jste mohli potkat, pokud jste se v neděli vydali na botel Albatros, kde Městská část Praha 1 a Spolek přátel Petrské čtvrti uspořádaly pro děti, rodiče a prarodiče „Strašidelný karneval“. 

 „Na všechny čekala vystoupení kouzelníka Pana Kravaty a veselého dua Myš a Maš, soutěže, tancování, ale také strašidelná výtvarná dílna nebo strašidelné malování na obličej. A k tomu všemu malý dárek pro každého,“ prozradila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, jež se pro účely Strašidelného karnevalu proměnila v čertici.

A přestože se to všude hemžilo potvorami darebnými a opravdu a ukrutně strašidelnými, panovala na zcela zaplněné lodi skvělá nálada. Potvrdila nám to i předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti Linda Klečková. „Karneval se letos uskutečnil už počtvrté a stejně jako v uplynulých ročnících to bylo bezva a dorazily děti z Petrské čtvrti i okolí. Letos jsme dokonce přivítali rekordních 72 dětí, a když k tomu připočítáme maminky, tatínky, babičky a dědečky, je jasné, že tu byl pěkný šrumec,“ popsala spokojeně tato sympatická dáma, která na lodi zářila v námořnické uniformě.

Eva Špačková a Linda Klečková nám potvrdily, že v Petrské čtvrti to žije a že Strašidelným karnevalem letošní akce v okolí Petrského náměstí a kostela sv. Petra rozhodně nekončí. 16. listopadu se v jinak opravdu mírumilovné čtvrti opět uskuteční strašidelný rej, tentokrát zvaný „Petrská strašidla“. Trasa jejich putování bude začínat u Poštovního muzea, kde bude sraz v 17 hodin, ale pozor – na akci je třeba se předem přihlásit! Pište proto na spolek@petrskactvrt.cz.

„Těšit se ale určitě můžete i na adventní akce, rozsvícení vánočního stromu a zpívání koled, které jsou v Petrské čtvrti vždy moc příjemné. Všechny lidi, kteří chtějí strávit pěkné chvíle v pěkné společnosti moc zveme a těšíme se na shledanou,“ uvedla Eva Špačková.

Tak 16. listopadu a poté o adventu na viděnou!

Podrobné informace budou postupně zveřejňovány na www.petrskactvrt.cz a ZDE.

http://www.praha1.cz/cps/skolstvi.html