Bouřka, která se ve středu 16. srpna prohnala centrem hlavního města, poškodila i Sloup Nejsvětější Trojice na Malostranském náměstí. „Škody způsobené bleskem na této památce jsou bohužel značné,“ potvrdila Linda Klečková, vedoucí odboru kultury, sportu a zahraničních vztahů Prahy 1 s tím, že okolí sloupu bylo obratem zabezpečeno městskou policií.

Blesk udeřil do božího oka na vrcholu sloupu a poškodil zejména sochu sv. Václava. „Upadlá žerď praporce českého národního světce i jiné fragmenty zajistil náš restaurátor,“ sdělila vedoucí odboru. Jedná se o havárii v řádech desítek či stovek tisíců korun. O události byl informován Národní památkový ústav i Magistrát hlavního města Prahy. Památka nyní zůstane zabezpečená, budou přesně vyčísleny škody a zkontrolován stav celého sloupu, zda nedochází k prasklinám i na jiných jeho místech úřad nyní vstoupí v jednání s pojišťovnou a povede další kroky nezbytné k renovaci památky v souladu s orgány památkové péče.