Advent je v Praze 1 neodmyslitelně spojen se setkáváním sousedů u vánočních stromů a se zpíváním vánočních písní a koled. Díky Městské části Praha 1 a spolku Be Culture se takové pěkné předvánoční setkání uskutečnilo i na Betlémském náměstí.

Ochutnat vánoční donut, kakao, čaj a kávu, poslechnout si hudební vystoupení šikovných dětí a mladých umělců, stejně jako populárního Podřipského žesťového kvintetu, a samozřejmě si také zazpívat známé koledy a vánoční písně mohli všichni lidé, kteří přijali pozvání, našli si čas a přišli na krásně vyzdobené Betlémské náměstí.

„Jsem moc ráda, že sousedé i návštěvníci přišli a že tento krásný – mnohdy bohužel zbytečně uspěchaný – čas využili k popovídání, ke zpívání i k poslechu pěkné muziky,“ uvedla Eva Špačková, radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost, která adventní setkání zahájila hned poté, co zvon na Betlémské kapli odbil sedmnáctou hodinu.

Pozvání přijali a o program se postarali kapela Masakrózní hustec, která je chloubou nejen ZŠ Vodičkova, Petr Kadleček a šikovní žáci jeho kytarové školy a také mladí umělci ze ZUŠ Klecany. Závěr pak byl, jak paní radní slíbila, v režii Podřipského žesťového kvintetu s výběrem z českých a světových vánočních písní a koled.

„Věřím, že všichni lidé, kteří přišli, odcházeli spokojení, a velké poděkování si za to zaslouží spolek mladých lidí Be Culture, kteří žijí či podnikají v této krásné a historicky významné čtvrti. A přestože jsou novým spolkem, mají za sebou již pár velmi zdařilých akcí, a jak vím, před sebou pak smělé plány na to, jak oživit okolí Betlémské kaple a ukázat jeho půvab. Držím jim palce a spolu s kolegyněmi a kolegy na radnici je budu velmi ráda podporovat,“ prohlásila radní Prahy 1 Eva Špačková.

Další informace naleznete ZDE a ZDE.