Nejdelší partnerství a spolupráce mezi dvěma evropskými radnicemi: Praha 1 a Nîmes – 56 let! – to už se musí patřičně oslavit!

Vazby mezi městy jsou však ještě starší, jak dokládá existence České sekce na lyceu Alphonse Daudet, která příští rok oslaví 100 let!

Další pravidelná výměna existuje mezi Gymnáziem Jana Nerudy a lyceem Philippe Lamour v Nîmes.

Zástupce pedagogického sboru a studenty těchto škol přivítala Městská část Praha 1 na Staroměstské radnici v Brožíkově sále.

„Máme si stále co předávat, jsme si kulturně i společensky blízko. Vaše spolupráce mi dělá víc než radost, přeji vám, ať partnerství mezi školami trvá nadále, přináší vám další poznání a prohlubování znalostí o zemi, kterou máte možnost navštěvovat při výměnných pobytech,“ řekl místostarosta Prahy 1 David Bodeček, též vystudovaný pedagog.