V Malostranské besedě byla pokřtěna nová kniha z nakladatelství Albatrosmedia s názvem Náhradka, autorky Barbory Postránecké a fotografky Jany Plavec. Kmotry knihy se stali herečka Jana Plodková a zpěvák David Koller.

Jaké je to být pěstoun? Co všechno to obnáší? Jaký je rozdíl mezi pěstounstvím a adopcí? Proč potřebuje dítě znát svou biologickou rodinu? Jaké je to vyrůstat v dětském domově? A jaký bych měl být rodič, abych to zvládl?

Kniha se snaží odpovědět na všechny tyto otázky a představí protagonisty obou stran. Jak děti, tak jejich nové pěstouny a rodiče, kteří se rozhodli změnit jejich životaběh a vzít ho pevně do svých rukou.  

„ V roce 2020 vznikla zásluhou Báry Postránecké a sousedů na Malé Straně iniciativa Vyrůstat doma. Zapojili jsme se tehdy víc než spontánně a žijeme tím dodnes. Naší aktivity si všimla média, a následně naše politické spektrum. Pořádali jsme hapenningy na Malostranském náměstí, jejichž cílem bylo, aby děti do 3 let nebyly umísťovány do dětských domovů. Aby každé dítě našlo novou rodinu. Což se daří dále posilovat. Jedním z velkých úspěchů je i tato osvětová kniha, která bude pomáhat toto zásadní téma šířit a podporovat jej“ říká David Pešek Dvořák. Pyšný otec malé Rozárky, která našla domov právě v jeho rodině.

Knize přejeme hodně čtenářů a všem lidem naději, že pomáhat má smysl.

Rozhovor s Barborou Postráneckou si budete moct přečíst v prosincovém JEDNA.