Mikulášské zpívání pro sousedy a kolemjdoucí rozezpívalo v pátek 4. prosince nejprve Staroměstské náměstí a poté Jazz bluesový klub Ungelt. Celou sousedskou akci připravili Ungelt Produkční s.r.o. společně s Dětskou operou Praha.

Dlouho před ohlášeným mikulášskovánočním zpíváním u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí se na místě začali shromažďovat lidé. Pravda velkou část tvořili, pro mnohé pochybní, lovci charitativních příspěvků na kdeco, ale bylo cítit napětí. Stane se Česko zase zemí krále Miroslava, kde se smí zpívat?

Krátce po čtvrté odpolední hodině se na schodech u sloupu objevili chlapci a děvčata z Dětské opery Prahy, aby dali zapomenout době, kdy jsme byli Černým královstvím. Sváteční atmosféra byla cítit z každého tónu. Potlesk rezonoval celým náměstím. O tuto událost se postarala hlavně rodina Janderových, která stojí za Jazz&Blues Clubem Ungelt. Hlad po muzice a zpívání byl nejen vidět, ale hlavně slyšet. Všichni dodržovali rozestupy, ale zpívali, ze všech sil.

Večerní přímrazek nedovolil víc než hodinu zpívání. Proto se sbor přesunul do klubu Ungelt, aby pokračoval ve streamovaném koncertu, aby si mohli i ostatní užít, že už je zase o kousek lépe. Budeme doufat, že už bude jen stále více lépe!