Diplomatic Spouses´ Association (DSA), organizace sdružující manželky, manžele a partnery diplomatů působících v Praze, letos oslavuje dvacáté narozeniny a při té příležitosti uspořádala na Žofíně slavnostní galavečer, jehož hvězdou byl mimořádně talentovaný korejský klavírista Jinhyung Park.

„Jedná se o významnou a zároveň velmi činorodou organizaci, a tak jsem s velkou radostí, při příležitosti dvacátého výročí jejího založení, podpořil konání galavečera, kterého se zúčastnili diplomaté z celé řady zemí, ale také dárci a dobrovolníci, kteří v průběhu let podporovali a podporují činnost DSA,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který akci udělil svoji záštitu.

Hvězdou večera byl klavírista Jinhyung Park, vítěz mnoha mezinárodních soutěží, včetně hlavní ceny interpretační soutěže Pražského jara 2016, který zahrál skladby Ludwiga van Beethovena, Fredericka Chopina a Johannese Brahmse.

„Naše organizace je nezisková a nepolitická a zabývá se mimo jiné organizací charitativních bazarů, trhů a dalších akcí, jejichž výtěžek je pak využit na podporu vybraných projektů pro potřebné,“ vysvětlila prezidentka DSA Myung-ji Suh, která pochází z Koreje.

A protože DSA všechny své prostředky užívá pouze na charitu, nikoliv na provozní náklady, uskutečnil se i galavečer díky štědrosti partnerů.

Více informací o činnosti DSA naleznete na www.dsaprague.org a www.facebook.com/dsaprague/.