Náměstí Václava Havla u Národního divadla patřilo józe. Stoupenci tohoto zdravého cvičení i zdravého životního stylu z několika zemí Evropy si zde totiž dali sraz, aby společně s veřejností oslavili Mezinárodní den jógy.

„Městská část Praha 1 klade velký důraz na propagaci aktivního sportování a zdravého životního stylu všech generací a jóga je v tomto směru ideální,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který akci osobně podpořil.

Praha 1 podle jeho slov nabízí svým občanům ve spolupráci s Evropskou federací jógy různé projekty. Mama klub cvičí jógu, stejně tak senioři v tělocvičně v Žitné 13 a každou neděli odpoledne je pak možné si jógu zacvičit v parku Kampa.

Velké jógové představení pak bylo propagací tohoto cvičení i zdravých životních návyků. „Cílem je podpora zdravého životního stylu a základních lidských hodnot, jako jsou láska a porozumění, a to za pomoci fyzického cvičení a meditace,“ vysvětlila lektorka Evropské federace jógy Zuzana Zajdáková.

Kolébkou jógy je Indie, a tak nebylo divu, že jsme u Národního divadla potkali i zástupce indické ambasády. „Jóga má dnes, kdy lidé pociťují stále více stresu, větší smysl než kdy jindy. Jóga to může změnit, a tak přestože jsou její kořeny v Indii, prospívá lidem po celém světě,“ prohlásil V. P. Singh, chargé d´affaires indického velvyslanectví v Praze.

Další informace: https://yoga-federation.eu/cz/.