Je to pár dní, co ředitelka naší Mateřské školy v Letenské ulici oslavila životní jubileum. Paní Jitka Matlasová v této „svojí školce“ působila několik let jako paní učitelka. Do práce se tak zamilovala, a poté, co se uvolnilo místo ředitelského postu, s vervou sobě vlastní o ně usilovala a přihlásila se do výběrového řízení. Věděla velmi dobře, že na růžích rozhodně nebude mít ustláno.

Ano, jak už víte paní Jitka Matlasová výběrové řízení vyhrála a začala éra poctivé a tvrdé, každodenní práce. Ředitelé školských zařízení, které jsou u nás na Praze 1 pouze v historických budovách,  mají diametrálně odlišné nastavení než ředitelé školek a škol novostaveb dalších  městských částí naší metropole…

Ve školce se pod jejím odborným vedením vychovalo mnoho spokojených dětí, vychovaly se děti jejich dětí a tak pořád dokola….Za celých 30 let se podařilo školku a její okolí zmodernizovat, zútulnit, bezpečně opravit a uchovat historický odkaz místa včetně krásné zahrady. Přizpůsobit školku potřebám malých dětí a jejich pedagogů.

Tak všechno nejlepší paní ředitelko, hodně zdraví a elánu přejeme do dalších let!

Za MČ Praha 1 popřál paní Jitce Matlasové, ředitelce MŠ Letenská,  místostarosta pan David Bodeček.