Tyršův dům hostil v sobotu 23. února dnes už tradiční plavecké závody, tentokrát pořádané pod názvem „Zimní plavání s MČ Praha 1“. Plavci všech generací – od předškolních dětí po seniory – si mohli během odpoledne přijít bezplatně zaplavat a pod dohledem zkušených odborníků poměřit síly s vrstevníky. Ti nejlepší si pak domů odnesli „Poháry MČ Praha 1“.

„Musíme poděkovat sokolům, kteří na počátku dvacátých let minulého století vybudovali tento krásný bazén, napájený pramenitou vodou z Petřína, který dodnes umožňuje pravidelné plavání občanům Prahy 1,“ ocenil radní Prahy 1 Petr Burgr, který má sport na území první městské části na starost.

A kdo nakonec plaval nejrychleji?

V kategorii do 7 let Lionel Krečko, v mladších žácích Pavel Pajas, ve starších žácích Zuzana Bejová a Jan Kovařovic, v kategorii od 19 do 35 let Eva Čechová a Petr Okál, od 36 do 50 let Serena Constantin a Lukáš Kovařovic, v kategorii od 51 do 60 let Marie Koubková a Marcus Pape a v kategorii nad 60 let Zdeňka Řeháková a Jaroslav Šonka.

Jak zdůraznili organizátoři z Fakulty tělesné výchovy a sportu, kteří závody pro Prahy 1 zajišťují, je velmi dobré, že se do sportování zapojují i celé rodiny. Kromě pohárů pro nejrychlejší připravili na památku pro každého plavce „účastnický list“.

Další plavecké závody se uskuteční 18. května, a to opět v Tyršově domě. Do té doby se sportovci z Prahy 1 a okolí mohou zúčastnit velkého nohejbalového turnaje, který proběhne už 16. března v tělocvičně ZŠ J. Gutha-Jarkovského, nebo tradičního velkého bowlingového klání v Celnici, jež se koná 31. března.

Sportování v Praze 1 má tedy – přes všechny nesnáze centra metropole – velkou podporu. „Když mladí sportují, nezlobí. A když senioři sportují, tak nestárnou,“ uvedl s úsměvem jeden z důvodů radní Petr Burgr.

Více informací o sportovních akcí pořádaných MČ Praha 1 a o možnostech přihlášení k účasti získáte na e-mailu: dorian.gaar@praha1.cz.

Videoreportáž: