Od jara do zimy staví regály na bedýnky se zeleninou a ovocem Bohumil Švarc, kterého najdete ve Vodičkově ulici u školy, a to více než dvě desítky let. Lidé si na něj natolik zvykli, že jej uchránili navzdory občasným tlakům na zrušení tohoto prodejního místa.

Prodávat ovoce a zeleninu na ulici není jednoduché, třeba už jen proto, že nemáte střechu nad hlavou a při prudkých deštích vás neochrání nic. I proto začíná prodejní sezóna na začátku května a za příznivých okolností vydrží i do Vánoc.

Zajímalo nás, jaký podíl nabízeného zboží je z regionálních zdrojů a kolik ho je z dovozu. „Máme své regionální dodavatele, ale zároveň nakupujeme i ve velkoobchodu. Klademe důraz na kvalitu prodávaného zboží a vybíráme si,“ říká pan Švarc. Nutno dodat, že kvalita zboží je na jeho stánku vidět a to se prostě prodává lépe. A lidé se pak samozřejmě rádi vrací.

Sortiment, který pak Švarc nabízí, oceňují jak místní, tak lidé, kteří kolem stánku prochází do práce, ale také třeba majitelé blízkých restaurací, kterých je tu mnoho. Tak až budete mít cestu kolem, zkuste ochutnat, stojí to za to.