Linhartská 6, Praha 1 – Staré Město

Značku oblíbené prodejny opěvují ve svých písních mnozí: kapela Rangers anebo třeba Marek Eben se svými bratry; v dobrém o ní mluví i řemeslníci a domácí kutilové. Ti to vlastně dělají už více než 180 let. Aby také ne, když je obchod našlapaný 14 000 druhy zboží od podlahy až ke stropu!

I v této neveselé době mají ve všední dny otevřeno od 8 do 18 hod. a v sobotu od 9 do 13 hod. Velmi dobře je ale vidět, co to znamená, když Praha přijde o turisty a hotely v okolí, ve kterých není co opravovat, zejí prázdnotou. Místní si přijdou pro žárovku nebo nějaké drobné nářadí. Je vidět, že i tady obchází strašidlo koronaviru. Avšak není třeba se bát, protože U Rotta mají zřízený funkční e-shop, a tak se vyhnete možnému střetu s nebezpečím a v klidu domova si vyberete z bohaté nabídky zpestřené také trochou retro vzpomínek vracejících se opět do života.

Můžete si koupit těsnění do staré sifonové láhve (nebo klidně i novou) a znovu si dělat doma sodovku nebo šlehačku a na cestu si svítit petrolejkou. Pokud budete chtít udělat nové klíče, tak to se návštěvě nevyhnete, hlavně ale nezapomeňte kartu, pokud jsou to klíče k bezpečnostním zámkům. Jinak vám vždy ochotní zaměstnanci železářství nebudou moct vyhovět.

Podporujme své živnostníky a nakupujme u nich jejich služby a zboží, ať nám tady zůstanou i po koronaviru.