Všechno krásné jednou končí. Však se také říká: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. To „krásné“, o němž je teď řeč, má ale jednu výhodu. Jedná se totiž o plavby seniorů po Vltavě, a i když ty mají za sebou letošní poslední část, nekončí, protože po několikaměsíční pauze, s nástupem tepla, zase příští jaro budou pokračovat. Závěrečnou plavbu letošní sezony si její účastníci náležitě užili, neboť tentokrát byla večerní a navíc italská.

„Letošní poslední plavba byla skvělá, byla italská, plná krásné hudby, výborného jídla, nádherných dárků v tombole a perfektních výletníků, kteří se spolu se všemi pořadateli a umělci zasloužili o to, že se ještě více těšíme na jaro a začátek další sezony,“ popsala Šárka Táborská, hlavní organizátorka bezplatných plaveb pro seniory, členka Zastupitelstva MČ Praha 1 a předsedkyně jeho Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku.

Praha měla odjakživa Italy – staročesky Vlachy – velmi ráda. Oni se jí za to odvděčili nádhernými uměleckými památkami a jedinečnou architekturou, které zde v průběhu staletí vytvořili a jež obdivují turisté z celého světa. A v posledních dvou desetiletích význam a počet „českých“ Italů opět roste. A že je to jen ku prospěchu, ukázala i plavba.

Klasické italské songy v podání italské kapely Ferro´s Band, italská tanečnice a úžasné ukázky nesmírně pestré italské kuchyně pomohly tomu, že se výlet stal opravdu nezapomenutelným zážitkem.

„Velké poděkování si zaslouží jak vystupující umělci, tak i milí lidé z restaurací Alforno Focacceria Italiana a Pizza & Pasta Factory, kteří se postarali o skvělé občerstvení a propagaci italské gastronomie,“ ocenila Šárka Táborská, jež zároveň poděkovala svému týmu z radnice i Pražské paroplavební společnosti za vynikající sezonu 2017.

Krásnou atmosféru výletu dokreslil Vyšehrad, kolem kterého se plulo, a milou vzpomínku si pak účastníci odnesli i díky bohaté tombole s italskými specialitami, volnými vstupenkami na plavby s Pražskou paroplavební společností a hodnotnými vouchery do pražských italských restaurací.

„Bylo to moc pěkné zakončení letošní sezony výletních plaveb, na které se vždy těší jak naši senioři, tak i všichni organizátoři,“ vyzdvihla ředitelka spolupořádajícího Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.

Tak na shledanou na jaře!