Šek na třicet tisíc korun obdržela od společnosti Tesco Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel. Ta se přihlásila do programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, jehož prostřednictvím Tesco rozdělí 2,7 milionu korun celkem devadesáti organizacím po celé republice. Slavnostního předání symbolického šeku se v OD Tesco Národní zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Celkem se do našeho programu přihlásilo 470 organizací. Odborná porota z nich vybrala 270 a ty pak byly vždy po třech projektech nabídnuty v našich jednotlivých obchodech zákazníkům ke hlasování o podpoře,“ vysvětlil tiskový mluvčí Tesco Stores ČR Václav Koukolíček.

Zákazníci v obchodech Tesco za své nákupy obdrželi žetony, které využili pro hlasování. V OD Tesco na Národní třídě zákazníci hlasovali o projektech Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP), Zdravotního klauna a společnosti POHODA. Nejvíce hlasů – 13 448 – dostala ASNEP. Celkem se do hlasování o všech 270 projektech zapojilo po celé ČR 3,4 milionu zákazníků.

„Finanční prostředky budou použity na vytvoření aplikace pro přenos informací o přednáškách, programech a dalších akcích a aktivitách realizovaných naší asociací a jejími členy. Zároveň umožní široké veřejnosti, aby se i ona dozvěděla o aktivitách neslyšících,“ popsala prezidentka ASNEP Pavlína Spilková s tím, že by aplikace měla být spuštěna v průběhu příštího roku.

„Děkuji společnosti Tesco za tento program a děkuji zákazníkům OD Tesco na Národní třídě, že se do něj zapojili, aby podpořili dobrou věc. A gratuluji samozřejmě Asociaci organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel a přeji jí, aby byla spolu s širokou veřejností spokojena s novou aplikací,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Další informace: www.asnep.cz a https://pomahame.itesco.cz