Vernisáž výstavy výtvarných prací žáků ZŠ Brána jazyků hostila ve čtvrtek 4. ledna Galerie Louvre na Národní třídě. Zajímavé a v mnoha případech velmi originální výtvory od kreseb a maleb až po koláže či tisky si dorazilo prohlédnout několik desítek návštěvníků.

„Café Louvre navštěvovali mj. Karel Čapek, Albert Einstein či Franz Kafka. Své skromné řádky do její historie dnes můžeme napsat i my,“ uvedla učitelka Eva Wolfová, která se ujala role průvodkyně slavnostním podvečerem. „Právě Albert Einstein kdysi prohlásil: Logika vás zavede od bodu A do bodu B, představivost vás zavede všude. Jeho výrok podtrhuje, jak důležité je podporovat fantazii a tvořivé myšlení dětí, tedy i našich matematicky a jazykově zaměřených školáků,“ dodala s tím, že všechny vystavené práce vznikly při hodinách výtvarné výchovy běžného vyučování žáků prvního i druhého stupně školy.

Představivost a kreativitu dětí pochválil také první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček: „V obrazech i ostatních dílech, která zde můžeme vidět, je obrovská porce živosti a mladistvé energie. Málokterý dospělý člověk, byť talentovaný, dokáže tvořit tak bezprostředně, jako děti. Výstava se z Národní třídy přestěhuje tam, kde je doma, do ZŠ Brána jazyků a já jsem přesvědčený, že obě budovy – na Uhelném trhu i ve Vojtěšské ulici – těmito výtvory obrovsky ožijí,“ konstatoval místostarosta.

Veřejnost si práce dětí v Galerii Louvre může prohlédnout ještě v pondělí 8. ledna dopoledne.