Pomlázky, malovaná vajíčka, kraslice i něco pro prázdný žaludek a na zahřátí čekají pod sochou svatého Václava na každého, kdo by si rád připomněl Velikonoce a nemá třeba příležitost odjet na venkov. Václavské Velikonoce pořádá Městská část Praha 1 ve spolupráci se Sdružením Nového Města pražského.

 „Děkuji všem organizátorům, kteří se už léta snaží, aby nám na Václavském náměstí bylo hezky,“ ocenil při slavnostním zahájení Václavských Velikonoc spolupráci se Sdružením Nového Města pražského starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Trhy spojené s kulturním programem potrvají do 8. dubna. „Václavské Velikonoce jsou příkladem toho, jak se dokáže uchytit dobrý nápad. V tomto případě dobrý nápad, s nímž Sdružení Nového Města pražského přišlo už před sedmi lety,“ uvedl 1. zástupce starosty Prahy 1 a pražský radní pro sociální problematiku Daniel Hodek.

Svůj charitativní stánek s výrobky chráněné dílny má na trzích i Dívčí katolická střední škola. „Vedle dívek s běžnými studijními předpoklady u nás studují dívky bez rodinného zázemí, přicházející z dětských domovů, dívky mentálně a tělesně handicapované,“ vysvětlil Luboš Hošek, ředitel této školy. Její chráněná dílna Inspirace sídlí díky podpoře Městské části Praha 1 Ve Smečkách a poskytuje pracovní uplatnění handicapovaným mladým ženám.

Kulturní program Václavských Velikonoc nabízí vystoupení kapel The Brownies, Atarés, SO FINE, TBee Girls a také sborů ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského a ZŠ Vodičkova, která navíc vyšle svoji legendu Masakrózní hustec.

Další informace naleznete na www.facebook.com/VaclavskeNamestiSNMP.