Starosta Petr Hejma oficiálně zahájil dnes v 17.00 hodin odpočítáváním od deseti do jedné, a následným rozsvícením nazdobené stromu, společně s dětmi Malostranské Vánoce na Kampě. Tentokrát pouze s několika stánky s občerstvením. Tradiční vánoční trhy se nejen zde nemohou konat z důvodu vyhlášených vládních omezujících opatření v důsledku další vlny pandemie koronaviru. Akci pořádaly Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Městská část Praha 1, Sdružení výtvarníků Karlova mostu, Městská policie Praha 1 a Sbor dobrovolných hasičů Praha 1.

Kampa se už před sedmnáctou hodinou rychle zaplnila nejen obyvateli Prahy, ale také Mikuláši, čerty a anděly. A ti měli pro děti připravenou například i jakousi zamřížovanou „zpovědnici“, kde se jich vyptávali na jejich dobré skutky i hříchy. Čerti pak obsadili i oba břehy Čertovky. „Přestože všude okolo nás není zrovna radostná atmosféra, tady na Kampě je vždy dobře,“ řekl starosta Petr Hejma při zahájení Malostranských Vánoc, které provedl společně s místostarostou Petrem Burgrem. „Omezující vládní opatření nám umožňují pořádat tyto kulturní akce za stanovených podmínek. Moc se toho oproti minulým letům nemění. Nicméně je patrné, že lidé jsou už ze situací způsobené koronavirem takoví přešlí. Kdyby ho nebylo, tak budou letošní Vánoce určitě radostnější,“ dodal.

Nicméně nedělní podvečerní setkání na Kampě mělo velmi příjemnou atmosféru. Přispěl k tomu i hudební doprovod kapely Lovesong Orchestra.

V Praze 1 tak nyní svítí hned několik vánočních stromů. Městská část při zahájení adventu minulý týden rozsvítila stromy na Petrském náměstí, na Kozím plácku, na Václavském náměstí, před radnicí a na Betlémském náměstí. Další je pak k vidění U Spěváčků v rámci programu Adventní zpívání. Malostranské Vánoce na Kampě potrvají do 2. ledna 2022. „Všem obyvatelům Prahy 1 přejeme krásný advent, klidné Vánoce a hodně zdraví a pohody v novém roce,“ popřál starosta Petr Hejma.