Do 3. prosince se hlavně v Hybernské 4 koná přehlídka českého i mezinárodního designu a umění „Czech Design Week“, která představuje práce desítek designérů z České republiky i zahraničí, od zavedených značek až po studenty. Akce také nabízí bohatý doprovodný program.

 „Letošní podzimní ročník Czech Design Week naplňuje hlavní směry, kterými se chceme ubírat: silnou zahraniční účast, zavedené české značky spolu s designérskými štikami a velký prostor pro studenty vysokých škol. Zároveň po celý týden opět využíváme nový prostor, tentokrát ožívající Hybernskou,“ popsal umělecký ředitel akce Petr Hájek.

Do festivalu jsou zapojeny i obchody, showroomy a galerie na dalších místech, včetně Galerie 1 ve Štěpánské 47. „Dobrý design samozřejmě vítáme, stejně jako to, že Czech Design Week oživuje zajímavé budovy v Praze 1. Díky za přízeň návštěvníkům a za energii pořadatelům,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který akci pravidelně podporuje.

Festival plný výstav, přednášek a diskusí představuje z českých designérů například Adama Turečka, Martina Tvarůžka, Pavla Kopřivu juniora, Barboru Gažovou, Cyrila Dunděru, Dominiku Petrtýlovou, Evu Mafkovou, Lukáše Krnáče nebo Vladimíra Staňka. Ze zahraničních umělců pak přijeli Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson, Steven Bello nebo Fernando Echeveria.

K tomu je třeba připočíst práce talentovaných studentů předního českého skláře Jaroslava Bejvla, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, uměleckořemeslné a oděvní školy v Liberci nebo Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni.

„Doufám, že si letošní Czech Design Week návštěvníci užijí. Na expozicích jsme odvedli velký kus práce a myslím, že se povedly,“ uvedl ředitel akce Lukáš Pipek.

Více informací: www.czdw.cz.