Soukenická 14, Praha 1 – Nové Město

Rájem pro kreativní duše jsou bezesporu Výtvarné potřeby v Soukenické ulici. Kromě úžasné a rozmanité nabídky papírů a pláten nabízejí vhodné pastelky, uhly, akvarely, akryly, tempery, oleje, štětce… a mnoho dalšího.

„Je pravda, že zájem o výtvarné umění neklesá, stále k nám chodí naši pravidelní klienti, ale máme i nové zákazníky. Lidé nikam nemohou, tak se v mnohých z nich probudí přirozená touha tvořit a někteří možná našli v malování lék na současnou nelehkou situaci,“ říká paní Rozálie Kotyková, usměvavá prodávající.

Hitem se stává samotvrdnoucí hlína. Vítají ji nejvíc děti, i rodiče, kteří denně přemýšlí jak své děti bez škol a školek zabavit. Na základě práce s touto hmotou prý už vznikají mezigenerační výtvarné soutěže napříč ulicemi Prahy 1. Specialitou této prodejny jsou také štětce vyráběné na Srí Lance a v Číně tradičními starými metodami. Používají se jak pro různé malby, a také hojně pro kaligrafii. Firma, která je vyrábí, je výhradním distributorem pro Českou republiku.

Vládní opatření zasáhla ovšem i zde a dveře se prozatím zavřely. Budete-li ovšem něco potřebovat, najdete jejich e-shop, spolu se spoustou informací o sortimentu, na stránkách www.simply-t.cz.

Výdejní okénko funguje v úterý a ve čtvrtek od 15-18 hodin.