V jednoduchosti je krása – i to by se dalo říct o obrazech Michaely Žemličkové, které představuje aktuální výstava v Galerii 1 ve Štěpánské 47 a které zdánlivě jednoduše dokážou vystihnout eleganci hudebnic i jejich erotickou přitažlivost či plynulost pohybu tanečnic i krásu jejich těl. Ladně, elegantně a půvabně ale zachycují i automobil. O našem prvním prezidentovi nemluvě…

 „V Galerii 1 naleznou návštěvníci díky Michaele Žemličkové křehkou poetiku černobílých i bíločerných kreseb. Kresby naprosto souznící s koncepcí Galerie 1, vyvolávající romantiku i silné emoce,“ popsal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž expozici ve Štěpánské 47 slavnostně zahájil.

Jak odborníci upozorňují, jednoduché kresby Michaely Žemličkové by mohly svádět k představě o jednoduché tvorbě, což by byl velký omyl, neboť autorka je velmi pracovitá a ta linka, kterou vytvoří, musí být opravdu dokonalá. A ona ve výsledku dokonalá opravdu je! Však také často vznikne až na stý pokus.

A jak se Michaela Žemličková odhodlala ke své ladné tvorbě? „Do svého prvního bytu jsem si chtěla pořídit nějaký obraz, ale žádný se mi v galeriích nelíbil, tak jsem si ho namalovala sama,“ prozradila svůj recept umělkyně, jež vždy obdivovala Picassovy jednoduché obrázky ze sklonku jeho života a jež bude vystavovat i na první světové výstavě v České republice – od 3. do 8. srpna letošního roku v Mánesu.

Chcete hezký obraz do svého bytu? Zkuste Michaelin recept anebo přijďte do Galerie 1, kde si jistě vyberete.

Další informace: www.galerie1.cz.