Poslední zastávkou putovní výstavy k třicátému výročí zahájení činnosti Sportovního klubu vozíčkářů (SKV) Praha se stala radnice Prahy 1. Fotografie a silné příběhy vás budou provázet po celou výstavu. Všudypřítomné je i heslo SKV: „Žijeme pohybem. Tak jako Vy“.

Slavnostní vernisáž k třicetiletému fungování Sportovního klubu vozíčkářů Praha se uskutečnila v pondělí 13. prosince v 7. patře radnice ve Vodičkově 18 za doprovodu živé hudby a vůně vánočního cukroví.

Moderátor a český sportovní novinář Pavel Petr poděkoval Praze 1 za poskytnutí prostor i finanční podpory spojené s realizací výstavy. „My naopak děkujeme vám, protože vy zlidšťujete radnici. Občané většinou na radnici chodí, když mají nějaký problém. Teď ale mohou přijít do 7. patra na výstavu, která je o pokoře a boji se životem. Doufám, že se 7. patro stane symbolem zlidštění institucí, jako je radnice Prahy 1,“ řekl na úvod vernisáže 1. místostarosta Městské části Praha 1 Petr Burgr.

Návštěvníky vernisáže přivítal i starosta Petr Hejma. „Galerie 7. patro vznikla právě proto, aby měli návštěvníci radnice o něco příjemnější posečkání. V předešlých měsících jsme tu měli instalace žákovských prací pražských základních škol a těšili jsme se, že v tomto adventním čase nám přinesete nové příběhy z jiných stránek života,“ doplnil. Na závěr návštěvníkům popřál krásný advent a spolu s místostarostou Petrem Burgrem přijal výzvu moderátora zúčastnit se příští rok tradičního florbalového turnaje.

Vernisáže se zúčastnila i Michaela Krunclová, předsedkyně SKV Praha: „Těší mě spolupráce s Prahou 1, sama z této městské části pocházím a žiji zde celý život. Děkujeme jí za obrovskou podporu i prostory. Osobně cítím, že tato výstava má smysl. Lidé nám rádi pomáhají nebo s námi chtějí sportovat,“ upozornila Michaela Krunclová a poděkovala i profesionálním fotografům, kteří dokázali zachytit okamžiky toho, co sport hendikepovaným dává. „Bez vás by tato výstava nebyla tak krásná a úspěšná,“ uvedla.

Na závěr vystoupil i Tomáš Miko, koordinátor SKV Praha, který slavnostní přivítání zakončil životním moudrem: „Život s hendikepovanými mě naučil neřešit kraviny.“

Sportovní klub vozíčkářů Praha vznikl před třiceti lety, kdy se několik vozíčkářů – stolních tenistů – rozhodlo začít aktivně žít. V současnosti má klub sedm sportovních oddílů (stolní tenis, lyžování, florbal, outdoor, potápění, tanec a orientační závod) a na 140 sportovců.

Výstavu si můžete na radnici ve Vodičkově 18 (7. patro) prohlédnout až do 31. prosince. Vstupné je dobrovolné a půjde na podporu SKV Praha.

„Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.“ – A. C. Clarke