Pojďte s námi nahlédnout do Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan na výstavu Pavla Koutského. Vystavené kresby si můžete prohlédnout každou středu a čtvrtek mezi 14-18h až do 18. května.

Pavel Koutský se věnuje převážně kreslenému animovanému filmu. Je čelním představitelem takzvané ‘‘totální animace‘‘, která se vyznačuje tím, že každý jednotlivý filmový záběr je nakreslen zvlášť. Výsledkem je velmi dynamický a expresivní styl animovaného filmu.
Je autorem dlouhé řady autorských filmů, televizních blackoutů, znělek a reklam. Pavel Koutský byl mimo jiné také dvorním výtvarníkem prvních pěti ročníků mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest. Mezi jeho nejslavnější filmy patří ‘‘Curriculum vitae‘‘, za který dostal v roce 1987 Zlatého medvěda na berlínském festivalu Berlinale nebo film z roku 1999 ‘‘Media‘‘, za který dostal stříbrného medvěda a cenu FIPRESCI na festivalu ve francouzském Annecy.

V současné době pracuje na svém prvním celovečerním snímku s názvem ‘‘Husiti‘‘. Od roku 1993 učí animaci na Katedře animované tvorby pražské FAMU. (zdroj: FB SOPMSH)