Letošní další výstava v Galerii 1 představila rovnou tři protagonisty výtvarného umění:
Jsou to Michael Třeštík se svými pastely, Norbert Tappert s fotografickými obrazy a sochař Petr Holub a jeho své barevné sochy.

„Jsem rád, že i v této nelehké době se věnuje naše městská část výtvarnému umění a neopomíjí jej. Výtvarná díla jsou zajímavá a doporučuji našim sousedům a nejen těm, ať se zde zastaví a potěší se,“ zahájil výstavu 1. místostarosta David Bodeček.

Autoři vystavených děl se předtím ani neznali. Za jejich seznámení může až kurátorka výstavy, která s nápadem na společné město přišla. „Bylo to město, které jsem měla dlouho ve své mysli a spíš to byl takový zázrak, že jsem ty stavitele potkala a poznala,” řekla Renáta Mužíková – kurátorka výstavy.

Městem uprostřed Prahy může korzovat úplně každý a třeba se i seznámit s někým, kdo ve městě žije také. Analogové fotografie Norberta Tapperta znázorňují to, co naše oko zahlédne v rozsvíceném okně v ulicích. Architekturu města naopakk ztvárňuje Michal Třeštík a městské obyvatele zpodobňuje Petr Holub.

„Vystoupíte z města, které důvěrně znáte a jste z něj otrávený, do města úplně nového, kde se můžete cítit v bezpečí, kde můžete relaxovat, znáte ho třeba ze snu nebo se do něj těšíte. Tady se meze na fantazii nekladou. To, co vy tady vidíte, co tady nalézáte, jak to cítíte a vnímáte, je pouze na vás,” řekla Renáta Mužíková – kurátorka výstavy.

Obrazy Michala Třeštíka z této výstavy nejsou prodejní kousky. Díla Norberta Tapperta a Petra Holuba k mání jsou.

Jestli se díla doplňují a jak se umělci vyjadřují můžete posoudit osobně ve Štěpánské ulici do 25. února tohoto roku. Vstup je volný, srdečně vás všechny zveme.