Nejen milovníci Rychlých šípů, trampské romantiky či country písniček se mohou od 11. května těšit na opětovné zpřístupnění výstavy Marko Čermák / 80 let. Expozice v Galerii 1 v Praze 1 (Štěpánská 47, nároží s ul. V Jámě),  která byla krátce po svém zahájení na počátku března přerušena v důsledku koronavirové epidemie, se nyní dočká obnovení – a to dokonce v rozšířené podobě.

„Nově se mohou příznivci kreseb Marko Čermáka těšit na soubor půl druhé desítky dosud nevystavovaných fotopláten s tematikou Rychlých šípů nebo prezentaci téměř neznámého komiksu Sedm divů staropražských uliček. K vidění budou ale i ukázky netradičních dekorativních maleb, jimiž umělec vyzdobil interiér kapličky v jedné podbrdské vesničky středních Čech, ale také karoserii amerického automobilového veterána značky Nash z roku 1929,“ říká hlavní organizátor a kurátor výstavy Slavomil Janov. „V neposlední řadě si mohou návštěvníci prohlédnout i archivní fotografie jubilujícího Marko Čermáka v netradičních stylizovaných rolích jako staropražského detektiva, železničáře nebo fotbalisty.“ 

Zájemci si budou moci ale zároveň vybrat i z rozšířené nabídky nabídku suvenýrů. Vedle již prodávané výroční turistické známky či nové knihy Marko Čermáka Poslední paběrkování, bude nově k dostání dárková čokoládová kolekce vyzdobená kresbami Rychlých šípů a Bratrstva Kočičí pracky, nebo aršík poštovních známek s přítiskem s portrétem jubilujícího umělce. 

Znovuotevřenou výstavu Marko Čermák / 80 let si návštěvníci mohou prohlédnout do 30. května. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin.