Nadace Olgy Havlové, Výbor dobré vůle připravila na včerejší slunečný den vzpomínkovou akci k 1.výročí úmrtí psycholožky, disidentky a signatářky Charty 77, zakladatelky Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných, Dany Němcové. Při této příležitosti byla na Senovážném náměstí za velké účasti rodiny, přátel a kolegů a sympatizantů, odhalena pamětní deska pod stromem nesoucím její jméno. K účastníkům promluvil předseda správní rady VDV Vojtěch Sedláček, starostka městské části Praha 1 Terezie Radoměřská, římskokatolický kněz a pedagog Ladislav Heryán a ředitelka spolku Slovo 21 Jelena Silajdžič. 

„Dana Němcová žila hlavně pro ty, kteří potřebují chránit, podporovat a pomáhat. Poctivě pracovala dvě desítky let pro Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných. Vyjímečná a obdivuhodná žena, která sama měla velmi početnou rodinu, dokázala ostatním, že je možné dosáhnout radost skrze pomoc druhým. Dnes na této akci je deset jejích vnoučat, její odkaz žije dál nejen díky nim“, zavzpomínala starostka Terezie Radoměřská.

Zpěv chlapeckého sboru Bruncvík pod vedením sbormistryně Lenky Mensy Pištěcké uzavřel vzpomínkové odpoledne českými písněmi.