Letos poprvé vypluli senioři z Prahy 1 na svoji oblíbenou výletní plavbu. A že se jedná o opravdu populární akci, dokládá i počet výletníků – 140!!! Ti všichni si udělali radost netradičními pohledy na Prahu z hladiny Vltavy, skvělou muzikou v podání fantastického DixiBandu Městské policie a vůbec celkovou atmosférou ovlivněnou i tématem letošní první plavby.

„Tématem první plavby byla První republika,“ prozradila hlavní pořadatelka výletních plaveb seniorů Šárka Táborská, jinak předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1. „Zahájili jsme tak už šestou sezonu, během které absolvujeme celkem šest plaveb s různými tématy, poslední dvě navíc budou večerní, takže je určitě na co se těšit,“ dodala Šárka Táborská.

Výletní plavby seniorů se konají vždy jednou měsíčně. Té úvodní se zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Velmi nás těší zájem o výlety, ale i další aktivity zaměřené na seniory – cyklus Setkání s kulturou, pétanque anebo třeba tábor pro seniory, který se uskuteční v červnu v Dobronicích,“ uvedl starosta první městské části.

Součástí plaveb, které jsou bezplatné, je samozřejmě i občerstvení. K vrcholům pak patří tombola, v níž tentokrát byly například volné vstupenky na plavby s Pražskou paroplavební společností či dárkové tematické balíčky.

„Naše vodní putování v sobě spojují klidnou odpočinkovou plavbu a poznání zajímavostí, kterých si z břehu mnohokrát ani nevšimneme. Zároveň také podporují sousedské vztahy našich seniorů, pomáhají překonat pocit izolace a samoty a vedou i ke vzniku nových přátelství. Všechny seniory proto zveme na další plavbu,“ uzavřela Šárka Táborská.

Informace o další plavbě získáte na telefonním čísle 773 971 773. Vstupenky pak budou v předstihu k dispozici na radnici ve Vodičkově 1, v 6. patře ve dveřích č. 605.

Další informace a potřebné termíny naleznete ZDE.