Nejlepší výlet je s babickou a dědou, to ví přece každé dítě a dobře si to pamatujeme i my dospělí. A velmi dobře si to pamatuje i Šárka Táborská, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku a od jara do podzimu hlavní organizátorka seniorských výletů lodí. Proto také tentokrát na parník kromě seniorů pozvala i jejich vnoučata a pravnoučata.

„Krásné letní počasí jsme využili k plavbě spojené s výletem do zoologické zahrady, kde nás všechny kromě prohlídky čekal i oběd, kterého se také zúčastnil náš oblíbený průvodce a lodivod Štěpán Rusňák,“ popsala Šárka Táborská.

Plavbu si nenechala ujít ani ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová. „Mezigenerační aktivity jsou opravdu velmi důležité a přínosné, a to pro všechny zúčastněné. Potěší a obohatí vnoučata, pravnoučata i babičky a dědečky,“ ocenila Helena Čelišová.

A výlet lodí do zoo její slova jen potvrdil, a tak jak na souši, tak i na vodě bylo jasné, že na tento zážitek se bude dlouho vzpomínat.

I když byla tato plavba trochu jiná než ty ostatní, například na oblíbenou tombolu se nezapomnělo. Tentokrát v ní kromě jiného byly volné lístky na plavby Pražské paroplavební společnosti, kniha o ZOO Praha, a to včetně krásného DVD, či oblíbená kniha „Pražští skalníci, kameníci a sochaři“ spisovatele, kulturního mecenáše a seniora z Prahy 1 Václava Rybaříka.

„Nadcházející srpnová plavba bude pro změnu ve znamení hvězd a jedna hvězda – Miroslav Řehoř ze SuperStar – bude s námi přímo na lodi. V září se pak všichni těšíme na noční plavbu,“ nalákala Šárka Táborská na další bezplatné vodní toulky pro seniory z Prahy 1.

Všechny potřebné informace budou postupně zveřejňovány na www.praha1.cz.