Pětatřicet krásných modelů i odhalená mužská těla nabídla módní přehlídka návrhářky Terezy Sabáčkové, kterou 20. února hostil žofínský palác. Akce, která zcela zaplnila tamější velký sál, se uskutečnila za podpory Městské části Praha 1 a pod záštitou jejího starosty Oldřicha Lomeckého.

„Při přípravě mé nové kolekce se kolem mě neustále objevovalo téma vody, a tak jsem se ho rozhodla zpracovat,“ vysvětlila sympatická Tereza Sabáčková a dodala: „Voda je neskutečně rozmanitá, a proto jsem chtěla, aby taková byla i kolekce; aby ukázala všechny tváře vody i její barvy – modrou, šedou, černou, perleťovou…“

Tereza Sabáčková tvoří od počátku tisíciletí pod značkou ateliéru Sali. V roce 2008 obsadila v prestižní soutěži „Svatební šaty roku“ 2. místo, o rok později třetí a v roce 2010 získala titul „Svatební šaty roku“ v hlavní i divácké kategorii.

Je autorkou svatebních šatů pro Českou miss Ivetu Vítovou, herečku Veroniku Arichtevu nebo modelku Gabrielu Bártovou. Autorské svatební šaty Terezy Sabáčkové byly rovněž k vidění na svatebním veletrhu ve Spojených arabských emirátech, kam pravidelně létá pro látky a štrasové či krajkové dekorace.

Modely z autorských kolekcí Terezy Sabáčkové obléká řada osobností – například Michaela Ochotská, Nikol Moravcová, Ivana Jirešová nebo Kristína Kloubková. Její originální kousky najdete ale také v šatníku Viléma Čoka a Kamila Střihavky. Tereza Sabáčková má ateliér na Národní třídě 21.

„S radostí jsem zastupoval naši městskou část na dnešní přehlídce a musím říci, že to byl pro mě velký zážitek, i když chápu, že převážně dámské publikum kolem mě tuto prestižní událost prožívalo ještě intenzivněji než já,“ poznamenal s úsměvem zastupitel Prahy 1, místopředseda kulturní komise a hudební skladatel Zdeněk Barták.

Další informace: www.terezasabackova.cz.