Filmový dokumentarista Oliver Malina-Morgenstern byl dalším hostem cyklu setkání mužů z Prahy 1, které se každou první středu v měsíci koná v Galerii 1 a které se výmluvně nazývá „Vostrý kafe“.

 „Vostrý kafe je naším pravidelným pořadem, který každý měsíc hostí kromě pánů z Prahy 1 i zajímavého hosta,“ uvedl radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy a pravidelný účastník cyklu Filip Kračman a dodal: „Věřím, že se náš pořad líbí a že příjemně překvapíme i dalšími zajímavými hosty.“

Oliver Malina-Morgenstern v těchto dnech dokončuje svůj film s názvem Za Werichem na Kampu, který bude mít slavnostní premiéru na Kampě, a to 22. června od 18 hod. Ve filmu hrají mj. Jakub Saic a Pavel Kříž.

„Děkuji Praze 1, která se toho chopila a díky které se film podařilo natočit,“ ocenil Malina-Morgenstern, který se podle svých slov tématu věnuje několik let a k filmu napsal scénář, který popisuje i zajímavou historii Kampy.

Slavnostní premiéra bude mít i bohatý doprovodný program a vystoupí v něm Jiří Suchý a Orchestr Jiřího Svobody, Prázdné hory a Ježkovy uši. Hostem večera bude Eva Tůmová. Pořadateli jsou Městská část Praha 1 a Mlýnská kavárna.

Dalším hostem Vostrýho kafe bude po prázdninové přestávce účastnice Rallye Dakar Olga Roučková, která přijde 5. září v 19 hodin. Více informací a rezervace místa: marie.hrabovska@praha1.cz.