Vodičkova 699/28, Nové Město

Stěhovat prodejnu v kovidových časech po 10 letech, to by mohlo být pro mnohé totálně likvidační. Firemní prodejna Vlnika ale cestu z Bílé labutě do pasáže Lucerny zatím zvládá, stálé zákaznice bez ní být nemohou a cestu si sem rychle našly. Přesto ale ráda přivítá i ty, kteří zde budou prvně.  

Víme, že pletení a háčkování je oblíbená mezigenerační disciplína žen, ale zde jsme se dozvěděli, že stejně tak s radostí pletou a háčkují i muži. Uplést můžete vše:  šaty, ponča, tašky, ponožky nebo třeba čepice. Vlna i bavlna všech barev a různého složení nabízejí spoustu tvůrčích možností.

Hitem letošních Vánoc jsou pak „pyžamožrouti“ – pletená zvířátka s otevřeným bříškem, kam si děti  dávají pyžamo, ale také všechno, co chtějí skrýt před zraky rodičů. Čumáčky a ouška spolu s knoflíky a různými lemovkami také patří do žádaného sortimentu prodejny. Vlnika dříve vydávala časopis o pletení a háčkování se střihy, starší čísla jsou k nahlédnutí v prodejně.

Pokud jsou mezi vámi zájemci o pletení či háčkování a občas tápete v tom, jak se co dělá, nebojte se vydat do prodejny. Určitě se vám dostane i odborné pomoci. Jak se také ukazuje, oázou pletení a háčkování se nejen pro pražské zájemce stává kavárna Pointa v Praze, kde se schází několik společností, které mají toto hobby. Proniknout do uzavřené společnosti není úplně jednoduché, musí vás doporučit někdo ze zavedených členů. Pilní mají přednost!

Prodejnu, kde se na vás těší sympatické paní prodavačky, naleznete v pasáži U Nováků, vstup z Vodičkovy ulice nebo z ulice V Jámě. Otevřeno je pondělí až pátek od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hod.