Vynikající český tanečník a choreograf, dlouholetý sólista baletu Národního divadla, režisér, herec nebo také umělecký ředitel Mezinárodní konzervatoře Praha Vlastimil Harapes byl hostem dalšího „Setkání s osobností“, které v Redutě pro seniory z Prahy 1 organizuje Městská část Praha 1.

„Setkání s osobností“ je cyklus příjemných besed a písniček s našimi předními umělci a osobnostmi, který za ta léta získal velkou popularitu, z čehož máme samozřejmě moc velkou radost. Jsem velmi rád, že pan Vlastimil Harapes přijal naše pozvání,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Vlastimil Harapes, nositel titulů zasloužilý a národní umělec a držitel Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru balet, je dlouholetým občanem Prahy 1, konkrétně pak Malé Strany.

Po absolutoriu na pražské taneční konzervatoři v roce 1965 získal angažmá v baletním souboru Národního divadla, kde od roku 1971 působil jako sólista. Účinkoval zhruba v padesátce tanečních představení naší první scény. Tanec také studoval v Petrohradě v baletní škole Malého akademického divadla. Tančil rovněž na celé řadě světových baletních scén a v letech 1977 až 1983 byl stálým hostem porýnské opery v Duisburgu a Düsseldorfu.

„Původně jsem přitom balet nechtěl dělat, ale v patnácti letech jsem uviděl Bachčisarajskou fontánu, a to rozhodlo,“ popsal Vlastimil Harapes, který nyní kromě jiného účinkuje spolu s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou v představeních Semaforu „Prsten pana Nibelunga“ a „Čochtanův divotvorný hrnec“.