Antonie, Maxmilian, Nina, Matyáš, Aine, Daniel, Kryštof, Adriana Diana, Samuel, Otakar a Marianna jsou od nynějška novými občánky Městské části Praha 1. Na Staroměstské radnici je slavnostně přivítal starosta první městské části Oldřich Lomecký spolu s malými zpěváčky a muzikanty z mateřské školy v Řásnovce.

 „Dnes to je na den přesně sedm let, kdy jsem byl zastupiteli zvolen starostou, a slavnostní vítání občánků na Staroměstské radnici je jednou z nejmilejších povinností, které od té doby jako starosta musím plnit,“ svěřil se Oldřich Lomecký, kterého podle jeho slov těší, že při vítání nově narozených dětí často potkává známé tváře rodičů, kteří opakovaně přicházejí s novými miminky, a starají se tak o rozšiřování řad občanů Prahy 1.

O krásnou atmosféru se ve svatební síni Staroměstské radnice postaraly i děti z mateřinky v Řásnovce, které zahrály a zazpívaly písničky Skřítci a Maminko, mámo. Na závěr pak na noví malí občánci obdrželi od své Městské části Praha 1 kytičku, pamětní knihu, pohádkové leporelo a vkladní knížku s počátečním vkladem.

Vítejte a ať se daří.