Také Galerie NoD musela zavřít svoje dveře. To ale neznamená, že to vzdala, naopak: vytvořila interaktivní virtuální prohlídku.


Výstavu Kryštofa Strejce Sám sobě kadeřníkem, která byla pouhé dva dny po svém otevření veřejnosti z důvodů opatření proti šíření koronaviru uzavřena, si tak můžete projít v klidu doma na svých počítačích, tabletech či na obrazovkách svých smartphonů. A máte-li brýle pro virtuální realitu, neváhejte je nasadit.
Projekt 3D VIRTUAL TOUR je součástí kampaně #NoDdigital, v rámci které Galerie NoD přispívá k udržení umělecké produkce a dostupnosti umělecké tvorby v dobách pandemické krize.
Kryštof Strejc, absolvent ateliéru malby na pražské UMPRUM (2019), finalista Ceny kritiky za mladou malbu, představuje v Galerii NoD nejnovější polohu své malířské tvorby.

Výstava Sám sobě kadeřníkem tematizuje nejen Strejcovo přemýšlení o malbě a potřeby „reorganizace obrazu“ (od formálního či materiálního experimentu směrem k pokusu o precizování malířské figurace a artikulace námětu), současně je ale i alegorickým pohledem na stav současné umělecké scény ve vztahu k otázkám společenské odpovědnosti, svědomí a role umělce a umění ve spletité a nejisté skutečnosti.

Zdroj: https://www.nod.roxy.cz/gallery/exhibitions-detail/587/nod-digital-3d-virtual-tour-galerie-nod