Vinotéka v Truhlářské ulici 24 má svou stálou klientelu a její obliba stále roste. Stojí za to ji vyzkoušet, a pokud nepůjdete náhodou okolo, udělejte si čas a vypravte se tam.

V teplém počasí zajde každý rád na skleničku, v rozumné míře přináší víno a nápoje v naší nabídce mnohým osvěžení. Ale podotýkám, v rozumné míře…,“ říká majitelka, paní Věra Komárová. Zeptali jsme se jí, jaké jsou nejoblíbenější nápoje: „V současné době je nejčastější objednávka prosecco a k tomu něco malého k zakousnutí. V podzimních a zimních měsících si dají hosté spíše víno a jsou vevnitř při menších i větších společenských setkáních.

Vinotéka má velký sklep a připraví vám věci na objednávku třeba i pro větší společnost. V nabídce má širokou nabídku různých kvalitních vín a také chutné klobásky a sýry. Vinotéka spolupracuje vesměs s rodinnými vinařstvími. Dávají si pozor na to, aby lidé z okolí a nejen ti, byli se sortimentem prodejny spokojeni. Své služby rozšířila také o galerijní služby. Každých šest týdnů je zde vernisáž obrazů či fotografií známých i méně známých umělců.

Spojit dohromady návštěvu zajímavé výstavy s ochutnávkou kvalitních vín je výborná příležitost, která se tu přímo nabízí,“ říká Jan Litera spolumajitel vinotéky. „Ochutnejte například výborné víno pana Korába z Boleradic. Budete mít jistotu skvělého zážitku. Pan Koráb totiž některé odrůdy stáčí třeba jen do 500 láhví, takže je to rarita a výjimečnost.

Panu Literovi doporučení věříme a tímto zveme i vás: zajděte si na vínko, vinotéka je otevřena každý všední den 14 – 20 hodin.