Výstava v cukrárně to jistě není zcela běžné. Nyní máte jedinečnou možnost vidět tvorbu malíře a spisovatele Jana Brabence, a to v Cukrárně Na nádvoří v ulici Národní 37/38.

Vernisáž se stala příležitostí k setkání spousty známých osobností, které pojí dlouholeté přátelství s výtvarníkem Janem Brabencem. O úvodní slovo se podělila Martina Šrámková, zástupce Pražské plynárenské a Ivo Šmoldas, básník a publicista. Dorazil také ctitel výtvarného umění Vlastimil Harapes a legendární ředitelka Czechoslovak Model, Milada Karasová. Za doprovodu melodií skupiny The Framers všichni účastníci mohli obdivovat krásná díla a obrazy všestranného umělce, který se pohybuje celý svůj život mezi Prahou a Vídní.

Jan Brabenec většinou používá jako výchozí materiál k tvorbě obrazů a objektů kůži. Pro ženy vytváří kožené šperky, sponky nebo brože. Věnuje se též užitému umění a vždy je rozhodně nepřehlédnutelný a velmi originální. Brabenec vytváří obrazy také na plátně a na papíře.

Výstavu jeho děl si můžete prohlédnout až do 25. června, otevřena je v pracovní dny od 8:30 do 19:00 hodin, v sobotu pak od 10:00 do 19:00 hodin.