VIDĚT, SLYŠET. CÍTIT. Tak se jmenuje »odvážná« expozice mladé umělkyně Amelie Slavíkové, která zahájila nový výstavní rok Galerie 1 v centru Prahy. Vernisáž se uskutečnila ve středu 3. ledna.

„Tato výstava je první v novém roce a je rozhodně jiná, než obvykle výstavy bývají, je odvážná,“ zdůraznil při slavnostním zahájení první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček. „Autorka o sobě prozrazuje hrozně moc, nejen obrazy, ale i písemným projevem, který je nedílnou součástí expozice. Nestydí se, nebojí se, nemá ostych ani trému, z jejího díla doslova vyzařuje lehkost, energie a hlavně její – mládí,“ dodal s tím, že je nadšený z krásných, krásně barevných a krásně provokativních obrazů i textů.


„Tahle výstava má být primárně autentická,“ oslovila několik desítek návštěvníků vernisáže autorka, Amelie Slavíková. „Má být ze mě, o mně, ale zároveň máte mít možnost si skrze mé texty udělal průsečíky sami v sobě a dovolit si prožít všechny momenty, které tady s vystavenými věcmi zažijete. Být v pohodě s čímkoliv, co tu uvidíte, uslyšíte a pocítíte – o tom to celé je,“ vysvětlila a doplnila, že za výstavu v centru hlavního děkuje hlavně – sama sobě: „Protože jsem na sebe pyšná. A jsem pyšná i na to že spoustě svých nadšených kamarádů, kteří se přišli podívat, ukazuji, že věci, které tady jsou, které se tu dějí, jsou možné.“

Amelie Slavíková – VIDĚT, SLYŠET. CÍTIT.
Galerie 1, Štěpánská 47, Praha 1
Otevřeno úterý – pátek od 10 do 12 a od 13 do 18.00, sobota od 10 do 14.00