Místostarosta Petr Hejma se od svého nástupu důkladně věnuje mimo jiné bezpečnosti a veřejnému pořádku na Praze 1. Zaměřuje se především na nejpalčivější problémy jako je hluk, pouliční dealerství drog, vandalismus atd. Navázal intenzivní spolupráci s Policie České republiky a osobně se zúčastňuje bezpečnostních opatření zaměřených na dodržování veřejného pořádku v centru Prahy.

„Po svém zvolení místostarostou Prahy 1 jsem velmi intenzivně začal spolupracovat s Policií ČR, kdy jsem se osobně účastnil bezpečnostních opatření zaměřených na dodržování veřejného pořádku v centru hl. města Prahy. V současné době realizuje Obvodní ředitelství policie Prahy 1 ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl. města Prahy několik druhů policejních akcí, které se od sebe liší počtem nasazených policistů, taktikou postupu v případě odhalování protiprávních jednání a použitou technikou. Cílem prováděných akcí je zajištění veřejného pořádku zejména v oblasti Václavského a Staroměstského náměstí se zaměřením na dodržování obecně závazných vyhlášek, nařízení hl. m. Prahy a trestněprávních předpisů. Velmi často bývá využíván i kamerový systém, který účinně přispívá k odhalování protiprávních jednání a následnému zadržení pachatelů trestných činů, čemuž jsem byl rovněž osobně přítomen.

Policie ČR svou činnost v posledních měsících velmi zintenzivnila, kdy v období od prosince 2018 do 10. února 2019 proběhlo v centru metropole nad rámec běžného výkonu služby 25 policejních akcí se zaměřením na veřejný pořádek, do kterých bylo nasazeno celkově 649 policistů, kteří v uvedeném období zkontrolovali 3648 osob a 1416 vozidel. V rámci těchto policejních akcí bylo zjištěno a vyřešeno 817 přestupkových jednání a ve 12 případech došlo k zadržení osoby v souvislosti se spácháním trestného činu.

Ředitel Krajského ředitelství policie hl. města Prahy zřídil dále v měsíci lednu tohoto roku pracovní tým a operativní skupinu, která se zabývá vyhodnocováním bezpečnostních rizik v oblasti veřejného pořádku, drogové problematiky a pobytu cizinců na území hl. města Prahy. Členy pracovního týmu jsou zástupci pořádkové policie, Služby kriminální policie a vyšetřování a zástupci Cizinecké policie. Do dnešního dne bylo v souvislosti s činností tohoto týmu na území Městské části Praha 1 zadrženo již 27 podezřelých v souvislosti se spácháním trestného činu na úseku drogové problematiky.

Ačkoliv vnímám aktuální zlepšení bezpečnostní situace v centru města, je nutné poznamenat, že musí jít o dlouhodobá a systematická opatření, na nichž se budou podílet bezpečnostní sbory v úzké spolupráci se zástupci samosprávy, tak jako je tomu v současné době.“