Ve Školní jídelně Zlatnická potěšil v úterý 4. června 2024 profesionální kuchař Michal Knápek z restaurace L´Osteria všechny milovníky amerických pochoutek. V pečlivě sestaveném menu nechyběl cheeseburger či oblíbený salát coleslaw. Při vaření utvořili šéfkuchař a zaměstnanci jídelny skvěle fungující tým.

První červnové úterý patřilo v ŠJ Zlatnická americkému gastronomickému snu, během kterého si strávníci pochutnali na mexickém nachos se dvěma druhy omáček – dipem ze zakysané smetany, čerstvé pažitky, česneku a medu a rajčato-okurkovým dipem s červenou cibulí a koriandrem. Jako hlavní jídlo nechyběl americký cheeseburger z trhaného vepřového masa, steakové hranolky a domácí cibulová marmeláda. Poslední stupínek k dokonalosti dotvořil salát coleslaw.

Není to poprvé, co Školní jídelna Zlatnická, v čele s paní ředitelkou Petrou Ryšavou, připravila ve spolupráci s Michalem Knápkem pro své strávníky mezinárodní menu. Nedávno si mohli celý týden pochutnávat na italské kuchyni. Jaké příjemné překvapení chystají pro příště?

Pro zajímavost přidáváme ještě nějaká čísla na závěr. Jídelna zpracovala 75 kg vepřového masa, 800 bulek, 792 plátku sýru Cheddar nebo 100 kg steakových hranolek. Skvělá práce!