Vynalézavost a zjevný pozorovací talent byly na počátku úspěšného podnikání Jaroslava Palkovského, který se prosadil originální metodou scelování poškozených oděvů. V současné době provozuje tři filiálky, jednu v České Lípě, další v německém Stuttgartu a tu třetí již od roku 1992 v Praze 1. Najdete ji ve Zlatnické ulici 15. A pokud se vám těžce loučí se starými kusy oblečení, které ale potřebují opravit a „osvěžit“, pak provozovna JaPa bude pro vás správnou volbou.

Až do roku 2006 jsme byli v Provaznické ulici. Pak ale v domě výrazně zvýšili nájemné, a tak jsme i díky podpoře městské části našli nové prostory ve Zlatnické,“ vysvětluje Jaroslav Palkovský. Vystudovaný právník, který pochází z Ostravska, našel zjevně na trhu dlouhodobě perspektivní oblast, ve které podniká dosud. On sám i jeho zaměstnanci se snaží lidem vyjít maximálně vstříc. Například ceny za opravy nezvedali už třináct let.

Lidé sem přicházejí se vším možným – se záclonami a závěsy, koženými bundami, obleky, kalhotami, sukněmi a kabáty.. Nechávají si tu potahovat knoflíky, vyměňovat druky, opravovat nebo upravovat límečky u košil či kožené oděvy, vyměňovat podšívky, zipy nebo čistit kožešiny a kůže. Zakázek mají stále hodně a na nedostatek práce si nestěžují.

Nejsložitější je scelování oděvů, kdy musíte postupovat nitku po nitce a dělat celou řadu pracovních úkonů,“ upozorňuje Jaroslav Palkovský. Pomohou vám tu tedy s poškozením oděvů například od molů, propálením anebo poškrábáním od koček. Že svou práci zvládají mistrovsky dokazuje i široké spektrum zákazníků, kteří sem přicházejí a opakovaně se vrací.

Jakou  filozofii při svém podnikání pan šéf vyznává? „Práci dělat na sto procent a lépe a neustále se učit. To platí pro mě i mé zaměstnance,“ zdůrazňuje. Jestli to funguje si nakonec můžete ověřit sami. Provozovna JaPa je ve Zlatnické ulici 15 otevřená od  pondělí do čtvrtka  8.00 –  16.00. Využít můžete i telefonní číslo 604 216 935 nebo e-mailovou adresu: japa.cl@seznam.cz.