Už čtvrtý ročník přehlídky dětských pěveckých sborů s názvem „Vánoční potkávání na Hradčanském náměstí“ se do 23. prosince koná u Arcibiskupského paláce na Hradčanech. Slavnostního zahájení se v pondělí zúčastnili také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a kardinál Dominik Duka.

Přehlídky, která probíhá každý den od 12,15 do 13,15 hod., se zúčastní sbory Bonifantes z Pardubic, sbor Školy Jaroslava Ježka, Paleček, Puellae Cantantes z Litoměřic, Pražští pěvci a Bruncvík.

„Všechny sousedy srdečně zvu na vynikající sbory a všem také přeji krásné Vánoce a do nového roku hodně klidu, pohody, prosperity a demokracie,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který zároveň vyzval k zamyšlení nad tím, jak naše životy souzní s odkazem života a oběti Ježíše Krista. „A není to o nějakých vzdušných zámcích, ale o obyčejném životě a lidské lásce, slušnosti a ohleduplnosti,“ zdůraznil Oldřich Lomecký.

Kardinál Dominik Duka se zamyslel na kořeny naší národní a evropské identity. „Zrodila se tam, kde se narodil Ježíš Kristus,“ uvedla hlava české katolické církve a připomněla další důležitý základ naší identity – odkaz Václava Havla, jehož úmrtí jsme si v pondělí připomněli.

Před i po vystoupeních sborů se lze občerstvit u stánků vánočního tržiště, které na Hradčanském náměstí tradičně funguje a které kromě zahřátí a drobných dárků nabízí až do 7. ledna jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu.