Pěvecké sbory Josef a Bruncvík, studenti Konzervatoře a střední školy Jana Deyla, ohnivá show, poi-yoga, legendární kapela s jednoznačným názvem Vrať se do hrobu a zástupy malých a velkých Pražanů doprovázeli tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Kampě, u kterého jsou jako každoročně i letos postaveny krásné velké jesličky.

„Kéž pro nás svatý Mikuláš v nebi vyprošuje vše dobré a kéž dětem přinese něco pěkného,“ prohlásil krátce před rozsvícením vánočního stromu na Kampě starosta Prahy 1 Pavel Čižinský, který připomněl, že svatý biskup Mikuláš má u nás v Praze 1 jako jediný kostel na obou březích.

A ve čtvrtek večer to opět vypadalo, že vztah Prahy 1 a sv. Mikuláše je netradiční. Soudě alespoň podle počtu Mikulášů, andělů a čertů, kteří na Kampu dorazili a přinesli všem dětem sladkou odměnu.

O to, aby se jak malým, tak i velkým na Kampě líbilo, se postaral Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan ve spolupráci se Sdružením výtvarníků Karlova mostu, s Městskou policií Praha 1, Městskou částí Praha 1, s řadou dobrovolných pomocníků a vystupujících umělců i se Sborem dobrovolných hasičů Praha 1, jehož členové tradičně občerstvovali místní i přespolní čajem dětským i poněkud silnějším hasičským. Děkujeme všem za skvělou atmosféru při slavnostním rozsvícení vánočního stromu na Kampě a při oslavě svátku svatého Mikuláše a všem také přejeme krásný advent!